תואר הנדסאי בצילום ומדיה דיגיטלית

תכנית הלימודים | להורדת סילבוס

לאלו אשר רוצים להפוך את הצילום למקצוע ומוכנים להשקיע ולעבוד קשה בשביל זה, בנינו את המסלול המקיף והמקצועי ביותר בארץ שבסופו תצאו לעולם הצילום והמדיה הדיגיטלית עם ידע וטכניקות מגוונות, תיק עבודות איכותי ותואר שיפתח עבורכם דלתות.

שנה א'

בשנה הראשונה נלמד ונתרגל את יסודות הצילום המעשי באולפן ובחוץ, טכניקות עיבוד התמונה בתוכנות ADOBE ותוכנות נוספות, הסרטת וידאו ועריכתו. כמו כן נתעמק בתחומי צילום ממוקדים, ביניהם צילום טבע וצילום עיתונות. כחלק מהלימודים התאורטיים נעסוק בהיסטוריה של עולם הצילום במאה ה-19 וה-20, בטכנולוגיה הבסיסית של הצילום ובתחום השפה הצילומית (אמנות הצילום ככלי תקשורת חזותי).

שנה ב'

בשנה השנייה נתמקד בפרקטיקה ונלמד לעומק נישות נוספות מעולם הצילום, בניהן צילום מסחרי, צילום תיעודי-חברתי, צילום אופנה, צילום מזון וצילום אישי. הלימודים התאורטיים בשנה זו מתמקדים בטכנולוגיה הדיגיטלית המתפתחת ובפיתוח יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה - אחד ממרכיבי המפתח של הצלם המקצועי. בסוף שנה זו ניגשים למבחני ההסמכה הממשלתיים בעבודה מעשית, עיבוד תמונה ממוחשב וטכנולוגיה דיגיטאלית.

שנה ג׳ ופרויקט גמר

בשנת הלימודים האחרונה נתמקד בעבודה מעשית המכוונת ליצירת תיק עבודות איכותי המותאם לשאיפות התעסוקה של התלמיד. בשנה זו יבוצע פרויקט הגמר המהווה את החותם הסופי בהסמכתו של הנדסאי הצילום והמדיה הדיגיטלית. פרויקט הגמר יעסוק בנושא אשר יבחר התלמיד ביחד עם המרצה המנחה, יכלול חלק מחקרי לגבי מה שנעשה בעבר בתחום העיסוק וחלק מעשי הכולל דוגמאות צילום ויבדק ע״י בוחנים חיצוניים איתם יפגש התלמיד לפרזנטציה ודיון.

בחינות, מטלות וציונים

נושאי הלימוד העיוני יבחנו בבחינות בכתב ו/או בע"פ, ותרגילי העבודה המעשית יבדקו על ידי המרצה ולאחר ביקורת בדיון כיתתי. רק תלמידים עם ממוצע ציונים של 56% ומעלה במקצועות הלימוד העיוניים והמעשיים יורשו לגשת לבחינות הממשלתיות אשר יסמיכו אותם כהנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית.

תנאי קבלה

הרישום למסלול מותנה בתעודת בגרות מלאה וראיון קבלה.

מועמדים שאין להם תעודת בגרות מלאה יוכלו להתקבל באחד מהתנאים הבאים:

  • הצגת אישור משרד החינוך על ציון עובר (55 ומעלה) בבחינות הבגרות במקצועות מתמטיקה (3 יחידות לפחות), אנגלית (3 יחידות לפחות), חיבור, ספרות, ולשון או הבעה (2 יחידות לפחות).
  • מועמדים בעלי תעודות מחו"ל ידרשו להציג אישור נוטריוני לתרגום התעודה בצירוף המסמך המקורי ואישור היחידה לאישורי השכלה תיכונית במשרד החינוך כי המסמכים שהעביר הינם שווי ערך להשכלה על יסודית מלאה (12 שנות לימוד).
  • בעל תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים עם אישור מה"ט על ציון עובר (55 ומעלה) בבחינות הגמר בעברית, אנגלית ומתמטיקה. בוגר מכינה אקדמית או מכינה אוניברסיטאית מוכרת בישראל (אישור המהווה תנאי קבלה ללימודים אקדמאיים).
  • מועמד בן 35 ומעלה, בעל השכלה של 12 שנות לימוד.

לו״ז המסלול

לימודי התואר ימשכו 3 שנים, כאשר במהלך השנתיים הראשונות ניפגש 3 פעמים בשבוע בשעות 17:30-21:00, מלבד סיורים מיוחדים להם יצורף לו״ז נפרד, ובשנה השלישית נתמקד בפרויקט הגמר ובבניית תיק עבודות.

שכר לימוד

שכר הלימוד מקביל לשכר הלימוד באוניברסיטאות וכולל את דמי ההרשמה, חומרי הפיתוח וההדפסה והתשלום עבור הבחינות הממשלתיות.

*** חיילים משוחררים יכולים להשתמש בפיקדון וזכאים להנחה בשנה הראשונה.

silabus btncontact btn